طراحی مدل OKR

Objective & Key Result

طراحی مدل OKR

هر کسب‌و‌کاری اهدافی رو دنبال میکنه و برای رسیدن به اون اهداف به برنامه ریزی و هماهنگی بین افراد نیاز داره. OKR یکی از بهترین ابزارها برای هدفگذاری و سازماندهی اهدافه…

OKR

معرفی:

همونقدر که تعریف و تعیین اهداف سازمان یا کسب و کار مهمه، برنامه ریزی برای رسیدن به اون اهداف هم مهمه. مدل OKR که مخفف Objective & Key Result به معنای اهداف و نتایج کلیدی هست رو میشه خوش دست ترین ابزار مدیریت اهداف دونست، که بخاطر سادگی و در عین حال اثربخشی فوق العاده ای که داره، باعث شده طرفدارای زیادی داشته باشه؛ از شرکت های بزرگی مثل گوگل، توئیتر، لینکدین و… گرفته تا کسب و کارهای کوچک و مشاغل خونگی و حتی مدیریت اهداف فردی!

یکی از دلایل محبوبیت این ابزار به این دلیله که دید کوتاه مدتی داره! با سرعت بالایی که تغییرات جهانی داره، وقت گذاشتن برای برنامه ریزی کوتاه مدت خیلی منطقی تر به نظر میاد.

نحوه استفاده:

OKR معمولاً در بازه های کوتاه مدت (3 ماهه و یا حداکثر 6 ماهه) تعریف میشه و شامل 3 تا 5 هدف کلی و بزرگ (Objective) میشه و برای هر هدف تعدادی نتیجه کلیدی (Key Result) مشخص میشه تا بتونیم درصد پیشرفت هر هدف رو بصورت دقیق اندازه گیری و مدیریت کنیم. در این مدل، همه افراد میتونن سهم خودشون رو در رسیدن به اهداف کسب و کار ببینن و عملکردشون رو بررسی کنن.

اگه برای چند دوره اول، از کمک مشاور در طراحی OKR کمک بگیرید، به راحتی می تونید بهش مسلط بشید و از اون به بعد خودتون به درستی طراحی و ازش استفاده کنید.

  • سیستم سازی - بهبود و توسعه -- کنترل و ارزیابی
  • برگزاری جلسات حضوری یا آنلاین + طراحی توسط تیم متخصص
  • دو تا چهار جلسه
X