طراحی مدل OKR

Objective & Key Result

طراحی مدل OKR

هر کسب‌و‌کاری اهدافی را دنبال میکند و برای رسیدن به آن اهداف به برنامه ریزی و هماهنگی بین افراد نیاز دارد. OKR یکی از بهترین ابزارها برای هدفگذاری و سازماندهی اهداف است…

OKR

معرفی:

همان قدر که تعریف و تعیین اهداف سازمان یا کسب و کار مهم است، برنامه ریزی برای رسیدن به آن اهداف هم مهم است. مدل OKR که مخفف Objective & Key Result به معنای اهداف و نتایج کلیدی هست را میشود خوش دست ترین ابزار مدیریت اهداف دانست، که بخاطر سادگی و در عین حال اثربخشی فوق العاده ای که دارد، باعث شده طرفدارای زیادی داشته باشد؛ از شرکت های بزرگی مثل گوگل، توئیتر، لینکدین و… گرفته تا کسب و کارهای کوچک و مشاغل خانگی و حتی مدیریت اهداف فردی!

یکی از دلایل محبوبیت این ابزار به این دلیل است که دید کوتاه مدتی دارد! با سرعت بالایی که تغییرات جهانی دارد، وقت گذاشتن برای برنامه ریزی کوتاه مدت خیلی منطقی تر به نظر می آید.

نحوه استفاده:

OKR معمولاً در بازه های کوتاه مدت (3 ماهه و یا حداکثر 6 ماهه) تعریف میشود و شامل 3 تا 5 هدف کلی و بزرگ (Objective) میشود و برای هر هدف تعدادی نتیجه کلیدی (Key Result) مشخص میشود تا بتوانیم درصد پیشرفت هر هدف را بصورت دقیق اندازه گیری و مدیریت کنیم. در این مدل، همه افراد میتوانند سهم خودشان را در رسیدن به اهداف کسب و کار ببینند و عملکردشان را بررسی کنند.

اگر برای چند دوره اول، از کمک مشاور در طراحی OKR کمک بگیرید، به راحتی می توانید به آن مسلط شوید و از آن به بعد خودتان به درستی طراحی و از آن استفاده کنید.

  • سیستم سازی - بهبود و توسعه -- کنترل و ارزیابی
  • برگزاری جلسات حضوری یا آنلاین + طراحی توسط تیم متخصص
  • دو تا چهار جلسه
X