برای مدیریت کسب و کار و حل مشکلاتی که در سازمان‌ها به وجود می‌آید، تکنیک‌ها و ابزارهای مدیریتی متفاوتی در سراسر جهان ارائه می‌شود، که بعضی از آن‌ها موفق‌تر عمل می‌کنند و مخاطبین زیادی را در دنیا جذب می‌کنند.

طراحی ابزار های مدیریتی

اکثر این ابزارهای مدیریتی و تکنیک‌های موفق، مراحل طراحی و پیاده‌سازی‌شان را مستند می‌کنند و در سایت و رسانه‌های خودشان منتشر می‌کنند، ترجمه خیلی از آن‌ها در وبسایت‌های فارسی زبان موجود است و از هردو منبع می‌توان استفاده کرد. اما نکته‌ی مهم این است که خیلی مواقع یادگیری روش اجرا به تنهایی نمی‌تواند مؤثر باشد و برای استفاده از این تکنیک‌ها و طراحی ابزارهای مدیرتی لازمه تجربه داشته باشیم و در بعضی از موارد هم لازمه بر اساس شرایط مملکت ما بومی‌سازی شده باشند.

اگر مایل هستید هم از مزایا و تاثیرات ابزارهای مدیرتی و تکنیک‌های مدیریتی روز دنیا استفاده کنید، هم آزمون و خطا نکنید و با کوتاه‌ترین مسیر به نتیجه برسید، ما برای طراحی ابزارهای مدیرتی و پیاده‌سازی آن‌ها در کنار شما هستیم…

با کلیک روی هر کدام از عنوان‌ها می‌توانید توضیح مختصری درمورد آن‌ها مطالعه کنید و برای دریافت اطلاعات تکمیلی یا بررسی دقیق‌تر کاربردشان، می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید.

مدل OKR که مخفف Objective & Key Result به معنای اهداف و نتایج کلیدی است. این مدل را می‌توان به بخاطر سادگی و در عین حال اثربخشی فوق‌العاده‌ای که دارد، پرکاربردترین ابزار مدیریت دانست.

اگر در سازمان شما اسناد استراتژیک تهیه شده باشد و استراتژی‌ها و اهداف شما مشخص باشد، برای اینکه به آن اهداف برسید، نیاز به برنامه‌ریزی اصولی دارید، یکی از ابزارهای مناسب برای این کار کارت امتیازی متوازن است.

مدل کسب و کار یک ابزار مدیریتی است که منطق یک شرکت در مورد تولید و ارائه محصول و در مقابل کسب درآمد و ارزش را توصیف می‌کند. بیزنس مدل مشخص می‌کند ایده و اهداف کسب و کارمان را چطور پیاده‌سازی کنیم.

مدلسازی فرایندها، کمک می‌کند که روش اجرای کارها را به یک طرح قابل درک و شفاف تبدیل کنیم. برای این که خروجی کار برای همه قابل درک باشد، طراحی را بر اساس یک استاندارد بین المللی با عنوان BPMN2 انجام می‌دهیم.

در هرکسب و کاری برای تولید محصول، ارائه خدمات، مجموعه‌ای از فعالیت‌ها یا کارها بصورت متوالی انجام می‌شوند؛ به سازماندهی‌کردن این فعالیت‌ها در قالب یک الگو و مشخص‌کردن اینکه یک کار چطور انجام می‌شود «گردش کار» می‌گویند.

معماری فرایندی، یک سند مدیریتی است که تمام فرایندهای کسب و کار را در یک چهارچوب اصولی و منظم جمع‌آوری می‌کند به شکلی که ماهیت و عملکردشان گروه‌بندی، مالکیت‌شان معین و مرز فرایندها و محل اجرای آن‌ها تعیین شده باشد.